Tıkanıklık açma günümüzde sıkça karşılaşılan problemlerden biridir. Hepimizin korkulu rüyası olan bu durumu zannediyorum ki kimse yaşamak istemez. Özellikle de ev hanımları.

Mutfak, tuvalet ve lavabolarda meydana gelen tıkanıklıkların ciddiyeti, tıkanıklığa sebebiyet veren durum ve çözüm için uygulanan teknik ile doğru orantılıdır. Bazen kendi kendinize küçük bir lavabo pompası ile sorunu çözebilirken, bazı durumlarda hiç de amatör olarak başa çıkabileceğiniz bir tıkanıklık olmaz. Bazı durumlar için tuvalet ya da lavabo gideri tıkanıklığı kolayca çözüme kavuşacak bir durum olsa da bir takım durumlarda ustalık gerektirebilir.

 

Gelişen teknoloji eşliğinde tuvalet, klozet, banyo, mutfak ve diğer pimaş giderlerinde oluşan tıkanmalar ve su taşma olaylarında robot yardımıyla kolayca açmamıza olanak sağlamaktadır.
Siz müşterilerimizin tıkanıklık açma ve su taşmaları gibi konularda yardımınıza koşmaktadır. Elimizde bulunan robotlar ve kameraları sistemler eşliğinde ve ayrıyeten profesyonel ekiplerimizin hizmetiyle sorunlarınızı çözmektedir.
Tıkanıklarda oluşan problemleri robotlar noktasal olarak müdahalesinde parçalanacak olan materyalleri parçalar, bez ve benzeri atıkları robotlar titizlikle hat dışına çıkarmaktadır. Tıkanıklık açma işleminden sonra siz müşterilerimize kameralar eşliğinde hattın içine görüntüleme yapılır ve hattın tıkanıklık sonrası durumları müşterilerimize gösterir.

banyo tıkanıklığı açma

banyo tıkanıklığı açma

 

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Kırmadan tıkanıklık açma konusunda en önemli unsur, geçmişte yaşanan tıkanıklık açma problemlerinde pimaş hatları kırılarak veya sökülerek müdahalelerde bulunulmaktaydı. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte günümüz koşullarında pimaş hatları kırmadan veya sökülmeden robotlar eşliğinde tıkanıklıkları açabilmektedir. Bu işlem hem maliyeti düşürür, hem de verilen zararı en aza indirerek evin harabeye dönmesi önlenmiş olur.

Siz siz olun eski tip sistemle çalışan tesisatçılara bu tarz mühim işleri yaptırmayın. Maddi zararlar yaşamanız kaçınılmaz olur.

Robotla Tıkanıklık Açma Nerelerde Uygulanır?

Daire ve işyerlerinde oluşan tıkanıklık problemlerinde robotlar önemli rol oynamaktadır. Tuvalet, banyo ve mutfak tıkanıklıklarında her birinde farklı materyaller kullanılarak çeşitli müdahalelerde bulunmaktadır.

  • Mutfak – Lavabo Gider Tıkanıklığı Açma
  • Tuvalet – Klozet Tıkanıklığı Açma
  • Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
  • Logar Tıkanıklığı Açma
  • Pimaş Tıkanıklığı Açma

mutfak lavabo tıkanıklığı açma

mutfak lavabo tıkanıklığı açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo, mutfak tıkanıklığı en sık karşılaştığımız tesisat işleridir. Lavabolarda bulunan tıkanıklıkların en büyük sebebi yemek atıkları, atık donmuş yağlar ve benzeri maddelerdir. Dikkat etmemiz gereken en önemli nokta lavabo giderlerimize bu tarz yabancı cisimleri atmamaktır. Bu gibi tıkanıklıkların en önemli çözümü robotlar ile gerekli materyaller sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde çözüme kavuşup tıkanıklığın açılmasıdır.

Lavabo tıkanıklığı açarken son sistem teknolojik cihaz olan Rothenberger ve Ridgid cihazlarından yardım alıyoruz.

Evde manuel olarak deneyebileceğiniz pompa yöntemi basit tıkanıklıkları açabilir. Fakat kalıcı çözümler sunmaz.

Marketlerde, nalburlarda kostik ve lavabo aç tarzında asit ve baz karışımları satılmaktadır. Bunlar çok riskli ve tehlikeli maddeler içermektedir. Sağlığınızı hiçe saymayın. Bizler kesinlikle önermiyoruz. Küçük tıkanıklık problemlerinde başarılı olmuş gibi görünebilir. Yalnızca günü kurtaran bir harekettir. Hatta ve hatta kostik ve lavabo aç dökülen pimaş hatlarında aşınmalar, deformasyonlar ve daha büyük problemler doğurduğu defalarca gözlemlediğimiz bir durumdur.

tıkalı gider görüntüleme

tıkalı gider görüntüleme

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Evlerde sık karşılaştığımız can sıkıcı durumlardan biride tuvalet tıkanıklığıdır. Tuvalet tıkanıklığını hemen hemen herkes hayatında bir kez yaşamıştır. Keyif kaçıran, huzursuz bir durumdur. Erken tanı ve müdahale şarttır. Özellikle yaz aylarında sıcak havalarda hem mikropların yayılmaması hem de kötü kokular için derhal müdahale edilmesi zaruridir.

Tuvaletler sık kullanımıyla ve birçok atığı barındırmasıyla tıkanıklığın oluşmasında en kolay ve basit olan bölgelerdir dersek yanılmış olmayız. Tuvalet tıkanıklıklarında yerinde müdahaleler yapılmadığı sürece büyük boyutlarda tahribat ve can sıkıcı taşmalar olabilir. Tıkalı olan tuvaletin açılması sağlık ve hijyen açısından oldukça önemlidir.

Günümüzde tuvalet ve klozet tıkanmalarının en birincil sebepleri arasında suda erimeyen cisimlerin, kağıt, peçete, oyuncakların gidere atılmasıdır. Bazı durumlarda bina altyapısı ile, rögar bağlantısı ile hatta pimaş hatlarının çökmesi sebebi ile yaşanır. Fakat korkmanıza hiç gerek yok!

Firmamız Aslan Tesisat tuvalet tıkanıklığı açma konusunda kullandığı modern robotlar ve kalifiye kadromuzla yerinde müdahale ederek kesin çözüme ulaşmaktadır. Öncelikle sorunlu bölgeye müdahale edilir. Tıkanıklık açmak için robot salınır. Tıkanıklık açıldıktan sonra kamera ile görüntüleme esnasında problemin ne ya da neler olduğu açıkça gözlemlenir ve rapor tutulur. Yetkili personel size yapılan iş hakkında bir form doldurur.

Pimaş Açma

Pimaşların ve gider hatların tıkanma durumlarını hemen hemen her gün tanıklık ediyoruz. Yanlış müdahalelerde bulunmadan önce profesyonel bir firma arayarak yardım almak en büyük çözümlerden biridir.

Pimaş borular genellikle; tuvalet, banyo, mutfak ve benzeri alanlarda bulunur. Gelen yetkili personel görüntüleme sistemleri ile keşif yapar. Sorunu bulduktan sonra robot makineler yardımıyla tıkalı olan bölgeyi açar. Ve suyun akışının kontrolü sağlanır.

Sizlerde profesyonel pimaş açma hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız hemen iletişim numaralarımızdan arayabilirsiniz. En zorlu pimaş açma işlerinizde bile çözüm odaklı iş prensibimiz gereği duruma müdahale edebiliyoruz.

Pimaş Yıkama

Pimaş yıkama konusunda en önemli etken hattın hangi süre aralıklar ile tıkandığıdır. Sorun yaşanan yerin daire, işyeri, lokanta, restourant olması farklı çözüm yolları gerektirebilir. Sürekli tıkanma yaşanıyor ve çözüme ulaşılamıyorsa yüksek basınçlı yıkama makineleri (su jetleri) sayesinde hattın içini temizler ve temizledikten sonra görüntüleme yaparak hattın çalışır durumda teslim edilmesini sağlarız.

Tıkanıklık Açma Fiyatları

Mutfak tıkanıklığı : 400 Tl
Banyo tıkanıklığı : 400 Tl
Tuvalet tıkanılıkğı:500 Tl
Pimaş yıkama: Metre başına 100 Tl

 

Sizlerde Tekirdağ, Çerkezköy ve çevre yerleşkelerde ikamet ediyorsanız ve tıkanıklık sorunu ile karşılaşırsanız 7 gün 24 saat hizmet numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Her türlü konuda destek alabilirsiniz. Mobil gezici ekiplerimizle 30 dakikada servis imkanı sunuyoruz. 2015 ten bu yana sektörde faaliyet gösteren firmamız Aslan Tesisat çok az firmanın sahip olduğu yetkili ve akreditasyon kuruluşları tarafından uygun  görülmüş sertifikalara sahiptir.

Sunduğumuz tüm onarım işlemleri Aslan Tesisat tarafından 1 yıl garantilidir. Onarım işlemleri sırasında kullandığımız tüm ekipmanlar ve parçalar TSE damgalı kaliteli ürünlerdir.

Click to rate this post!
[Total: 406 Average: 4.9]