Hem ustalık hem de profesyonellik gerektiren bir meslek dalı olduğundan, su kaçağı bulma problemlerinde çağıracağınız firmanın tecrübeli olması kesinlikle sizin yararınızadır.

Firmamızda bulunan personeller su kaçağı bulma konusunda oldukça tecrübelidir. Her biri özel kurslardan geçmiş, teknik yeterlilik belgelerine sahip kalifiye personellerdir. Firmamız Aslan Tesisat’ ın envanterinde bulundurduğu teknik ve profesyonel cihazları kullanarak %100 ‘ e yakın başarı oranı ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

Su kaçağı bulma işlemi gerektiren sorunlarda müşterilerimiz bizlere ulaşır. Randevu oluşturulur. Ve kaçak olan bölge termal kamera ya da akustik dinleme cihazı yardımıyla bulunur. Su kaçağı olan bölge bulunduktan sonra işi yapan usta sadece sorunlu olan bölgeyi kırar. Ve sizde kabul ettiğiniz takdirde onarım işlemi yapar. Ardından kalebodur, fayans işçiliğini yapar. Unutmadan geçmeyelim, yaptığımız tüm işlemler 1 yıl Aslan Tesisat garantisi altındadır.

Sizler de Çerkezköy ve Tekirdağ çevresinde yaşıyor ve su kaçağı probleminiz varsa bize güvenebilir, her türlü konuda günün her saati destek alabilirsiniz.

su kaçağı bulma

su kaçağı bulma

Su kaçağı bulma  ve su kaçağı tespiti sektöründe 10 yılı aşkındır hizmet vermeye devam ediyoruz. Haliyle bir çok farklı tesisat problemleri görüyor ve siz değerli müşterilerimize çözüm ortağı oluyoruz.

Su kaçağı ve su sızıntısı çok sinsidir. Duruma göre en uygun ve elverişli yerden sızıntısı olarak ya da rutubet olarak kendini gösterir. Bununla birlikte kaçak olan bölgeden gelen suyun yüzeyde kendisini gösterdiği nokta ile kaçağın gerçek yeri aynı olmayabilir. Hatta çoğu zaman sızıntı görülen bölge ve su kaçağının olduğu yerler birbirlerinden hep farklı yerdedir.

Eski usül manuel yöntemlerde sızıntı, rutubet takip edilirdi. Ardından sızıntı olan tüm bölge kırıla kırıla gerçek su kaçağına ulaşılırdı. Hatta su kaçağının kendisini göstermediği sadece küçük bir sızıntı şeklinde olan zor durumlarda eski usül çalışan tesisatçılar su saatinden başlayarak sorunlu bölgeye kadar kırım, döküm işlemi yapmaktaydı. Evimiz, işyerimiz ne hale gelirdi. Bir düşünsenize?

Neyse ki artık eski tip çalışmalar geride kaldı. Çağımız teknolojisi her alanda geliştiği gibi su tesisatçısı sektöründe de insan hayatını kolaylaştırmak için gün ve gün gelişmektedir. Sizlerde kafam ağrımasın, sorunum temizce çözülsün, işi bilen biri yapsın diyorsanız firmamız Aslan Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Su kaçağı bulma işleminde dikkat edilmesi gereken belli başlı konular vardır. Biraz da bu sorunlardan ve su kaçağı nasıl bulunur bahsedelim.

su kaçağı bulma

su kaçağı bulma

su kaçağı bulma

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evinizde su kaçağı olduğunu anlamanın yolları;

  • Nem – rutubet kontrolü,
  • Su faturalarını takip etmek,
  • Su birikintisi var mı yok mu kontrol etmek,
  • Tesisat vanaları kapalı iken su saatinde hareket var mı kontrol edilmesi gibi durumlara dikkat edilerek evde su sızıntısının olup olmadığı gözlemlenebilir.

 

Kameralı Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Yaşam alanlarında, dairelerde ve iş yerlerinde oluşan sızıntı problemlerini kameralı su kaçağı bulma uygulaması yaparak çözmekteyiz. Kameralı su kaçağı bulma işlemi sırasında cihazın kendi özelliği olan termal ısı ölçümü devreye girmektedir. Genelde sıcak su kaçaklarında kullandığımız teknik olsa da artık soğuk su (temiz su) hatlarında da kullanılmaktadır.

Termal kamera ısı haritası

Termal kamera ısı haritası

Termal kamera açılır ve sorunlu bölgeye tutulur. Cihaz duvarların altında ki tesisat hatlarının ısı haritasını çizer. Ve su kaçağı olan bölgeyi gösterir. Termal kamera üzerinde bulunan ısı (renk) yoğunluğa göre gerekli ölçüm işlemleri yapılır. Gelinen noktada kaçağın yeri noktasal olarak bulunmuş olur.

Bazı durumlarda yukarıda bahsettiğimiz termal kameranın yanı sıra kameralı görüntüleme cihazı gerektiren durumlar söz konusu olmaktadır. Pimaş hattına kamera gönderilir ve hattın içi kontrol edilir. Kamera hat içerisinde gezerek pimaşta herhangi bir deformasyon, çatlak, kırık, tıkanma veya göçük var mı diye kontrol edilir. İşlemlerin akabinde su kaçağına sebebiyet veren sorun gözlemlenir ve nedeni anlaşılır. Yetkili personel çözüm için gereken bilgiyi sizinle paylaşır ve gerekiyorsa onarım işlemini yapar.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma İşlemi

Evlerimizde duvar ve zeminlerde açığa çıkan su kaçaklarını akustik dinleme ya da termal kamera vasıtasıyla gereksiz kırma dökme işlemleri olmadan noktasal olarak bulmak mümkündür. Kamera yardımıyla pimaş hattının içi ve dışı incelenir. Nerenin sorunlu olduğunu bulmak için kamera yardımıyla pimaş hattının içi ve dışı incelenir. Pimaş hattında deforme olan ya da çatlayan yer bulunur.

kameralı görüntüleme

kameralı görüntüleme

Kırmadan su kaçağı bulma sorunları için geliştirilen modern cihazlardan sonra su kaçağı tespit etmek hem zamandan tasarruf ettirip hızlı olarak yapılmaktadır. Hem de maddi açıdan tasarruf sağlayan çözümler getirmiştir. Aslan Tesisat olarak sizlere en modern cihazlar ile hizmet sunmaktayız. Teknolojiyi doğru ve zamanında kullanarak siz kıymetli müşterilerimize kusursuza yakın hizmetler sunarız.

Su Kaçağı Bulma Fiyatları ?

Noktasal su kaçağı bulma fiyatları ise çeşitli alanlarda farklılıklar göstermektedir.

Tek katlı apartman daire : 400 ₺
Dubleks daire : 600 ₺
Villa :1.000 ₺
İş yeri :500 ₺

Noktasal su kaçağı bulma ücretlerinde farklılık olmasının yegane nedeni ölçülmesi ve kontrol edilmesi gereken zeminin büyüklüğü ile doğru orantılı olmasıdır. Ölçüm yapılacak olan alan büyüdükçe iş gücü ve maliyet dolaylı olarak artar.

Su kaçağı bulma işlemlerinde sorunlu dairede ya da işyerinde su sızıntısı var ancak firmamız bulamıyorsa hiç bir ücret talep etmiyoruz. Dedik ya kendimize çok güveniyoruz. Su kaçaklarının kaçamadığı kameralı su tesisatçısı Aslan Tesisat. Sizlerin de su kaçağı sorununuz var ve destek almak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden bize ulaşabilirsiniz. Bizi tercih ederseniz kafanız ağrımaz ve aklınızda soru işaretleri kalmaz.

Su Kaçağı Bulma Videolu Anlatım

Sizlerde su kaçağı problemi yaşıyorsanız ve profesyonel hizmet almak isterseniz. İletişim numaralarımızdan ya da whatsapp üzerinden günün her saati bizlere ulaşabilirsiniz.

Firmamız bulunmayan su kaçaklarını bulur, en zorlu tıkanıklık açma işlerinizi sorunsuzca çözer. 10 yılı aşkın süredir sektörde öncü garantili hizmet ve kaliteli işçilik ilkesiyle çalışmaktayız.

Click to rate this post!
[Total: 463 Average: 5]